est-lang eng-lang fin-lang Pühapäev, 18.03.2018 21:30
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Lincona Põrandakeskus: köögiseina saab rasva- ja niiskusekindlaks muuta mõne tunniga

06.01.2011
Kõrgsurve laminaadist valmistatud KitchenWall seinaplaadiga kulub kraanikausi või pliidi taguse seina renoveerimiseks vaid mõni tund.

„Töötasapinna tagused seinad amortiseeruvad köögis kõige kiiremini, samas on nende kordategemine enamasti kulukas ja aeganõudev,“ märkis Lincona Konsult AS juhatuse liige Sven Ersling. „Uue kõrgsurve laminaadist pressitud seinaplaadiga teeb selle töö kerge vaevaga ära. Valmismõõdus plaadi saab lihtsalt ühes tükis puhtale seinale kleepida ja vuukida ei ole vaja – näiteks keraamilise plaadi puhul on see vastupidi möödapääsmatu ja aeganõudev töö.“

 

KitchenWall plaadid kaitsevad seina tõhusalt mustuse ja niiskuse eest. Plaatidele kehtib tootja poolt eluaegne pleki-, värvi- ja veepritsme garantii.

 

Sven Erslingi sõnul sobib 60x120cm plaat enamasti kohe pliidi või kraanikausi mõõtudega, kuid seda võib paigaldada ka mitu tükki järjest. Samuti on laminaati lihtne tavalise tikksaega väiksemaks lõigata, kuid sel juhul tuleks äär hiljem silikooniga viimistleda.

 

Lincona Konsult AS juhatuse liikme Olavi Tuisu sõnul on plaadi seina paigaldamine jõukohane igaühele, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb jälgida mõningaid näpunäiteid. „Seina pind peab olema sile, kuiv ja ilma seebi või rasvajääkideta, see tagab liimi parema nakkumise. Lahti tulnud tapeet ja värvitükid tuleb kindlasti eemaldada,“ soovitas Tuisk.

 

Tööriistadest läheb paigaldamiseks vaja loodi, saagi ja silikoonpüstolit. Liimimiseks sobib mistahes MS-polümeer liim-hermeetik, näiteks Kiilto FIX Masa.

 

Esmalt tuleb joonistada seinale plaadi piirjooned, mille sisse saab hakata liimi kandma. Piisava koguse saab Olavi Tuisu sõnul, kui kanda seda tiheda S kujulise mustrina umbes 15-20cm ribadena. Professionaalse köögi seinale liimides soovitame katta sein tervenisti liimiga ja kasutada liimikammi.

 

Kraanikausi taguse nurga veekindlaks muutmiseks peab plaadi alumisse äärde jätma esialgu 2-3 mm vahe. Selleks, et plaat ei hakkaks alla poole libisema, võib kummassegi nurka asetada hariliku mündi.

 

„Lõpuks tuleb plaat kogu keharaskusega vastu seina suruda. Hea nipp õhumullide vältimiseks on veel terve plaat rätikusse mähitud haamriga üle koputada. Kõige lõpuks siluge äärtest välja pressinud liim, “ soovitas Tuisk.

 

Kui mujal on plaat peale liimimist kohe kasutusvalmis ja vuukimiskohti ei ole vaja jätta, siis kraanikausi taguse nurga kinnistamiseks tuleb 48 tundi oodata, alles seejärel võib sinna jäätud vuugi silikooniga täita ja siluda.

 

KitchenWall plaadid on lihtsate joonte ja ajatu disainiga ning sobivad modernsesse kui klassikalisse interjööri. Valida on 17 erineva värvitooni vahel, heledatest toonidest kõrgläikega mustani. Ühe plaadi hinnaks on 56,88 eurot.

 

Pildid:

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor1.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor2.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor3.jpg

 

Kasutusjuhend:

www.powerhouse.ee/Lincona/Alloc_Kitchen_Wall_paigaldusjuhend.pdf

 

Lincona Põrandakeskus (www.lincona.ee) on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Flotex, Armstrong, Kährs ja Ege maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

AS Lincona Konsult 2009. aasta käive oli 120 miljonit krooni, ettevõttes on 50 töötajat.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
16.03.2018
E-Betoonelement lõpetas tööd T1 juures...
E-Betoonelemendi töövõtt Eesti suurima kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 ehitusel on lõppenud. Töövõtt hõlmas hoone monteeritavatest raudbetoonelementidest osa tööprojekti, elementide tootejooniseid, nende tootmist ja tarnet töömaale.
16.03.2018
Vaata, kuidas valmis Ehitusuudiste lugejate lemmikehitis...
Ülekaalukalt Ehitusuudiste parima betoonehitise veebihääletuse võitnud Tallinna Loomaaia jääkarude ekspositsiooni ehk polaariumi ehituseks kulus lisaks muudele materjalidele 1700 m³ betooni.
16.03.2018
Tallinna loomaaia silmapaistvaim rajatis: jääkarude betoonkodu...
Aasta betoonehitis 2017 konkursil Ehitusuudiste lugejate lemmikuks ja žürii silmis arhitekti eripreemia vääriliseks tunnisatud Tallinna loomaaia jääkarude ekspositsioon ehk polaarium ei ole oma lahenduselt ega teostuselt tavapärane betoonehitis. Ra
16.03.2018
Puidueksport tegi kõigi aegade rekordi...
2017. aastal ületas puidu ja puittoodete eksport esmakordselt 2 miljardi euro piiri. Võrreldes 2016. aastaga kasvas eksport 11% ning jõudis 2,12 miljardi euroni. Enim eksporditi puidust kokkupandavaid ehitisi, saematerjali ja ehitusdetaile. Valdkonna i
16.03.2018
Tähetorni Tehnopargi ehitus on alanud...
Tallinnas, Harku järve naabruses, Paldiski maantee ääres on rajamisel 26 krundist koosnev Tähetorni Tehnopark, kus esimene stock-office tüüpi hoone valmib juba käesoleva aasta lõpus.
15.03.2018
Vanasadama ja Ülemiste vahel võib hakata sõitma tramm...
Ühisettevõte RB RAIL, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Prantsuse ettevõte Egis Rail allkirjastasid veebruari lõpus lepingu Rail Baltica Ülemiste reisiterminali ja Tallinna Vanasadama vahelise kergraudtee või trammitee rajamise teostat
15.03.2018
Sisearhitektid soovivad hakata kutsepädevust tõendama...
Eesti Sisearhitektide Liidu üldkogul koondus arutelu ehitusseadustiku muudatusettepanekute ümber, millega soovitakse kehtestada sisearhitekti kvalifikatsiooni tõendamise nõue ehitusloakohustuslike ehitusprojektide sisearhitektuurse osa kavandajale.
14.03.2018
Üllatustest tulvil eramu männituka all...
Tallinna lähedal Viimsis kena männituka all asub hoolikalt viimistletud ja läbimõeldud lahendustega kaunis eramaja, mis napsas ühehäälselt Aasta betoonehitise tiitli. Hoone rajamisel on betooni kasutatud konstruktiivselt keerukate lahenduste juure