est-lang eng-lang fin-lang Reede, 21.09.2018 21:36 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Lincona Põrandakeskus: köögiseina saab rasva- ja niiskusekindlaks muuta mõne tunniga

06.01.2011
Kõrgsurve laminaadist valmistatud KitchenWall seinaplaadiga kulub kraanikausi või pliidi taguse seina renoveerimiseks vaid mõni tund.

„Töötasapinna tagused seinad amortiseeruvad köögis kõige kiiremini, samas on nende kordategemine enamasti kulukas ja aeganõudev,“ märkis Lincona Konsult AS juhatuse liige Sven Ersling. „Uue kõrgsurve laminaadist pressitud seinaplaadiga teeb selle töö kerge vaevaga ära. Valmismõõdus plaadi saab lihtsalt ühes tükis puhtale seinale kleepida ja vuukida ei ole vaja – näiteks keraamilise plaadi puhul on see vastupidi möödapääsmatu ja aeganõudev töö.“

 

KitchenWall plaadid kaitsevad seina tõhusalt mustuse ja niiskuse eest. Plaatidele kehtib tootja poolt eluaegne pleki-, värvi- ja veepritsme garantii.

 

Sven Erslingi sõnul sobib 60x120cm plaat enamasti kohe pliidi või kraanikausi mõõtudega, kuid seda võib paigaldada ka mitu tükki järjest. Samuti on laminaati lihtne tavalise tikksaega väiksemaks lõigata, kuid sel juhul tuleks äär hiljem silikooniga viimistleda.

 

Lincona Konsult AS juhatuse liikme Olavi Tuisu sõnul on plaadi seina paigaldamine jõukohane igaühele, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb jälgida mõningaid näpunäiteid. „Seina pind peab olema sile, kuiv ja ilma seebi või rasvajääkideta, see tagab liimi parema nakkumise. Lahti tulnud tapeet ja värvitükid tuleb kindlasti eemaldada,“ soovitas Tuisk.

 

Tööriistadest läheb paigaldamiseks vaja loodi, saagi ja silikoonpüstolit. Liimimiseks sobib mistahes MS-polümeer liim-hermeetik, näiteks Kiilto FIX Masa.

 

Esmalt tuleb joonistada seinale plaadi piirjooned, mille sisse saab hakata liimi kandma. Piisava koguse saab Olavi Tuisu sõnul, kui kanda seda tiheda S kujulise mustrina umbes 15-20cm ribadena. Professionaalse köögi seinale liimides soovitame katta sein tervenisti liimiga ja kasutada liimikammi.

 

Kraanikausi taguse nurga veekindlaks muutmiseks peab plaadi alumisse äärde jätma esialgu 2-3 mm vahe. Selleks, et plaat ei hakkaks alla poole libisema, võib kummassegi nurka asetada hariliku mündi.

 

„Lõpuks tuleb plaat kogu keharaskusega vastu seina suruda. Hea nipp õhumullide vältimiseks on veel terve plaat rätikusse mähitud haamriga üle koputada. Kõige lõpuks siluge äärtest välja pressinud liim, “ soovitas Tuisk.

 

Kui mujal on plaat peale liimimist kohe kasutusvalmis ja vuukimiskohti ei ole vaja jätta, siis kraanikausi taguse nurga kinnistamiseks tuleb 48 tundi oodata, alles seejärel võib sinna jäätud vuugi silikooniga täita ja siluda.

 

KitchenWall plaadid on lihtsate joonte ja ajatu disainiga ning sobivad modernsesse kui klassikalisse interjööri. Valida on 17 erineva värvitooni vahel, heledatest toonidest kõrgläikega mustani. Ühe plaadi hinnaks on 56,88 eurot.

 

Pildid:

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor1.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor2.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor3.jpg

 

Kasutusjuhend:

www.powerhouse.ee/Lincona/Alloc_Kitchen_Wall_paigaldusjuhend.pdf

 

Lincona Põrandakeskus (www.lincona.ee) on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Flotex, Armstrong, Kährs ja Ege maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

AS Lincona Konsult 2009. aasta käive oli 120 miljonit krooni, ettevõttes on 50 töötajat.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
21.09.2018
Fotod: IBISe hotell saavutas täiskõrguse...
Eelmisel reedel oli Hausers Grupil suur rõõm tänada ehitajaid ja projekti meeskonda tähistadesIBISe sarikapidu -- Eesti esimene IBIS hotell jõudis täiskõrgusesse. Sarikapärja tõid katuselt alla juhatuse liikmed Madis Mägi ja Janno Parik.
21.09.2018
Hortese uue aiakeskuse ehitab Mitt ja Perlebach...
EfTEN Real Estate Fund III ehitab Lasnamäele Tähesaju City-sse aia- ja kodukaupade müüja Hortese tarbeks uue aianduskeskuse. Ehituse peatöövõtjaks on Mitt & Perlebach ning keskus avab oma uksed 2019. aasta kevadel.
21.09.2018
EMT vana kontorimaja lammutatakse maha...
Täna algasid Tallinnas Valgel tänaval Telia ja algselt EMT endise peakontori lammutustööd. Tegu on esimese “moodsa aja” kontorihoonega, mis Eestis maha võetakse.
21.09.2018
Tulekul Taristuehituse konverents 2018...
Ehitusuudised.ee korraldab 31. oktoobril Öpiku konverentsikeskuses Taristuehituse konverentsi 2018 Konverentsile ootame kõiki, kes soovivad head ülevaadet arengutest, prognoosidest ja ootustest taristuehituse turul.
21.09.2018
Nordlin lammutab Tartu Variku koolimaja...
Variku kooli rekonstrueerimist alustati suve lõpul sellega külgnevast võimlast, mis on nüüdseks lammutatud. Praegu käivad hoonesisesed lammutustööd koolimajas sees. Koolimajast jäävad pärast lammutustööde lõppu alles ainult kandekarkass ning
20.09.2018
Hilinenud asfalditarne võib tuua TREV-2 le leppetrahvi...
Tallinna Gonsiori tänava remondiga tegelev TREV-2 Grupp ei saanud teisipäeval algama pidanud Gonsiori tänava asfalteerimistöid alustada materjalitarne hilinemise tõttu. Linn kaalub leppetrahvi rakendamist töövõtja suhtes.
20.09.2018
Kuula: mis tagab ehitusmaterjali tootjatele suurepärased tulemused?...
Äripäeva ehitusmaterjalide tootjate TOPi etteotsa jõudnud TMB juht Jaan Luts ja Taloti juht Rasmus Kurm rääkisid Äripäeva raadios otsustest, mis on taganud ettevõtetele suurepärased tulemused, kuidas eksporditurgudel läbi lüüa ja miks võõrt
20.09.2018
KredEx: võõrale turule ja kliendile raha ära kinkida pole eriti nutikas...
Müün kellelegi kauba maksetähtajaga 30 päeva ja vahepeal satub ettevõte makseraskustesse ning arve mittelaekumine tekitab minul omakorda tõsiseid probleeme. KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on nad selliseid müügiar