est-lang eng-lang fin-lang Pühapäev, 16.12.2018 16:13 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Lincona Põrandakeskus: köögiseina saab rasva- ja niiskusekindlaks muuta mõne tunniga

06.01.2011
Kõrgsurve laminaadist valmistatud KitchenWall seinaplaadiga kulub kraanikausi või pliidi taguse seina renoveerimiseks vaid mõni tund.

„Töötasapinna tagused seinad amortiseeruvad köögis kõige kiiremini, samas on nende kordategemine enamasti kulukas ja aeganõudev,“ märkis Lincona Konsult AS juhatuse liige Sven Ersling. „Uue kõrgsurve laminaadist pressitud seinaplaadiga teeb selle töö kerge vaevaga ära. Valmismõõdus plaadi saab lihtsalt ühes tükis puhtale seinale kleepida ja vuukida ei ole vaja – näiteks keraamilise plaadi puhul on see vastupidi möödapääsmatu ja aeganõudev töö.“

 

KitchenWall plaadid kaitsevad seina tõhusalt mustuse ja niiskuse eest. Plaatidele kehtib tootja poolt eluaegne pleki-, värvi- ja veepritsme garantii.

 

Sven Erslingi sõnul sobib 60x120cm plaat enamasti kohe pliidi või kraanikausi mõõtudega, kuid seda võib paigaldada ka mitu tükki järjest. Samuti on laminaati lihtne tavalise tikksaega väiksemaks lõigata, kuid sel juhul tuleks äär hiljem silikooniga viimistleda.

 

Lincona Konsult AS juhatuse liikme Olavi Tuisu sõnul on plaadi seina paigaldamine jõukohane igaühele, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb jälgida mõningaid näpunäiteid. „Seina pind peab olema sile, kuiv ja ilma seebi või rasvajääkideta, see tagab liimi parema nakkumise. Lahti tulnud tapeet ja värvitükid tuleb kindlasti eemaldada,“ soovitas Tuisk.

 

Tööriistadest läheb paigaldamiseks vaja loodi, saagi ja silikoonpüstolit. Liimimiseks sobib mistahes MS-polümeer liim-hermeetik, näiteks Kiilto FIX Masa.

 

Esmalt tuleb joonistada seinale plaadi piirjooned, mille sisse saab hakata liimi kandma. Piisava koguse saab Olavi Tuisu sõnul, kui kanda seda tiheda S kujulise mustrina umbes 15-20cm ribadena. Professionaalse köögi seinale liimides soovitame katta sein tervenisti liimiga ja kasutada liimikammi.

 

Kraanikausi taguse nurga veekindlaks muutmiseks peab plaadi alumisse äärde jätma esialgu 2-3 mm vahe. Selleks, et plaat ei hakkaks alla poole libisema, võib kummassegi nurka asetada hariliku mündi.

 

„Lõpuks tuleb plaat kogu keharaskusega vastu seina suruda. Hea nipp õhumullide vältimiseks on veel terve plaat rätikusse mähitud haamriga üle koputada. Kõige lõpuks siluge äärtest välja pressinud liim, “ soovitas Tuisk.

 

Kui mujal on plaat peale liimimist kohe kasutusvalmis ja vuukimiskohti ei ole vaja jätta, siis kraanikausi taguse nurga kinnistamiseks tuleb 48 tundi oodata, alles seejärel võib sinna jäätud vuugi silikooniga täita ja siluda.

 

KitchenWall plaadid on lihtsate joonte ja ajatu disainiga ning sobivad modernsesse kui klassikalisse interjööri. Valida on 17 erineva värvitooni vahel, heledatest toonidest kõrgläikega mustani. Ühe plaadi hinnaks on 56,88 eurot.

 

Pildid:

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor1.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor2.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor3.jpg

 

Kasutusjuhend:

www.powerhouse.ee/Lincona/Alloc_Kitchen_Wall_paigaldusjuhend.pdf

 

Lincona Põrandakeskus (www.lincona.ee) on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Flotex, Armstrong, Kährs ja Ege maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

AS Lincona Konsult 2009. aasta käive oli 120 miljonit krooni, ettevõttes on 50 töötajat.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
14.12.2018
Merko sai Tallinnalt 25miljonilise lepingu...
Merko Ehituse kontserni kuuluv Tallinna Teede AS sai Tallinnalt viieaastase lepingu.
14.12.2018
Arvo Pärdi keskuse teevad eriliseks loodus, asukoht ja inimesed...
Arvo Pärdi Keskuse rahvusvahelise ideekonkursi võitnud Hispaania arhitektuuribüroo Nieto Sobejano Arquitectose loodud õhuline ja orgaaniline disain oli parim, et väljendada keskuse eesmärki ja helilooja muusika hinge.
14.12.2018
Parimad noored müürsepad õpivad Tartus...
Eile lõppes Viljandi Kutseõppekeskuses müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2018. Esikoha pälvisid Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased Veiko Kook ja Kristo Kinks.
14.12.2018
Kuula: mis iseloomustab edukat ehitustööd?...
AS Ehitustrust juhatuse esimees Kaido Somelar räägib Tartu Ülikooli raamatukogu rekonstrueerimistööde ning Arvo Pärdi Keskuse ehitustööde näitel, mis iseloomustab ühte edukat ehitustööd.
14.12.2018
Nordecon ostab Ukraina kinnisvarafirma...
Nordecon ostab Ukraina sidusfirmas poole osalusest, mille järel saab Nordecon ettevõtte ainuomanikuks, selgub börsiteatest.
13.12.2018
Eestlased pistavad Zaha Hadidi arhitektidega rinda...
Ülemiste linnakusse rajatava koole, kodusid ja büroosid ühendava Valukoja kvartali tulevikukompleksi arhitektuurikonkursil pääses koos Londoni tippbürooga Zaha Hadid Architects finaali Eesti büroo 3+1 Arhitektid.
13.12.2018
Rävala puiestee läbimurdelt lammutatakse esimesed hooned...
Tallinna Kesklinna valitsus on teinud koos linnavaraametiga vajalikud eeltoimingud, et lähinädalatel saaks asuda lammutama varisemisohtlikke hooneid Rävala puiestee tulevaselt trassilt.
13.12.2018
Kevadel valmiv Kihnu päästehoone sai nurgakivi...
Siseministeeriumi varahaldusosakonna juhataja Raino Sepp, Riigi Kinnisvara AS kinnisvara arendus- ja ehitusdirektor Mihkel Mäger, Päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla, Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri, Kihnu vallavanem Ing