est-lang eng-lang fin-lang Reede, 22.06.2018 08:07
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Lincona Põrandakeskus: köögiseina saab rasva- ja niiskusekindlaks muuta mõne tunniga

06.01.2011
Kõrgsurve laminaadist valmistatud KitchenWall seinaplaadiga kulub kraanikausi või pliidi taguse seina renoveerimiseks vaid mõni tund.

„Töötasapinna tagused seinad amortiseeruvad köögis kõige kiiremini, samas on nende kordategemine enamasti kulukas ja aeganõudev,“ märkis Lincona Konsult AS juhatuse liige Sven Ersling. „Uue kõrgsurve laminaadist pressitud seinaplaadiga teeb selle töö kerge vaevaga ära. Valmismõõdus plaadi saab lihtsalt ühes tükis puhtale seinale kleepida ja vuukida ei ole vaja – näiteks keraamilise plaadi puhul on see vastupidi möödapääsmatu ja aeganõudev töö.“

 

KitchenWall plaadid kaitsevad seina tõhusalt mustuse ja niiskuse eest. Plaatidele kehtib tootja poolt eluaegne pleki-, värvi- ja veepritsme garantii.

 

Sven Erslingi sõnul sobib 60x120cm plaat enamasti kohe pliidi või kraanikausi mõõtudega, kuid seda võib paigaldada ka mitu tükki järjest. Samuti on laminaati lihtne tavalise tikksaega väiksemaks lõigata, kuid sel juhul tuleks äär hiljem silikooniga viimistleda.

 

Lincona Konsult AS juhatuse liikme Olavi Tuisu sõnul on plaadi seina paigaldamine jõukohane igaühele, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb jälgida mõningaid näpunäiteid. „Seina pind peab olema sile, kuiv ja ilma seebi või rasvajääkideta, see tagab liimi parema nakkumise. Lahti tulnud tapeet ja värvitükid tuleb kindlasti eemaldada,“ soovitas Tuisk.

 

Tööriistadest läheb paigaldamiseks vaja loodi, saagi ja silikoonpüstolit. Liimimiseks sobib mistahes MS-polümeer liim-hermeetik, näiteks Kiilto FIX Masa.

 

Esmalt tuleb joonistada seinale plaadi piirjooned, mille sisse saab hakata liimi kandma. Piisava koguse saab Olavi Tuisu sõnul, kui kanda seda tiheda S kujulise mustrina umbes 15-20cm ribadena. Professionaalse köögi seinale liimides soovitame katta sein tervenisti liimiga ja kasutada liimikammi.

 

Kraanikausi taguse nurga veekindlaks muutmiseks peab plaadi alumisse äärde jätma esialgu 2-3 mm vahe. Selleks, et plaat ei hakkaks alla poole libisema, võib kummassegi nurka asetada hariliku mündi.

 

„Lõpuks tuleb plaat kogu keharaskusega vastu seina suruda. Hea nipp õhumullide vältimiseks on veel terve plaat rätikusse mähitud haamriga üle koputada. Kõige lõpuks siluge äärtest välja pressinud liim, “ soovitas Tuisk.

 

Kui mujal on plaat peale liimimist kohe kasutusvalmis ja vuukimiskohti ei ole vaja jätta, siis kraanikausi taguse nurga kinnistamiseks tuleb 48 tundi oodata, alles seejärel võib sinna jäätud vuugi silikooniga täita ja siluda.

 

KitchenWall plaadid on lihtsate joonte ja ajatu disainiga ning sobivad modernsesse kui klassikalisse interjööri. Valida on 17 erineva värvitooni vahel, heledatest toonidest kõrgläikega mustani. Ühe plaadi hinnaks on 56,88 eurot.

 

Pildid:

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor1.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor2.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor3.jpg

 

Kasutusjuhend:

www.powerhouse.ee/Lincona/Alloc_Kitchen_Wall_paigaldusjuhend.pdf

 

Lincona Põrandakeskus (www.lincona.ee) on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Flotex, Armstrong, Kährs ja Ege maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

AS Lincona Konsult 2009. aasta käive oli 120 miljonit krooni, ettevõttes on 50 töötajat.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
21.06.2018
21.06.2018
Nordeconil valmis Rootsis eriline kortermaja Väsby Terrass...
Nordeconil valmis Stockholmi läänis asuv 8-korruseline kortermaja Väsby Terrass, milles on 59 suure rõdu või terrassiga 1-3toalist korterit. Upplands Väsby keskuses valminud hoone on Nordeconi kolmas projekt Rootsi turul, eelmisel aastal valmisid ko
21.06.2018
Jokk-(kaevandus)tiik tekitab ebavõrdset konkurentsi...
Keskkonnaministri mõne aasta tagune lubadus panna tiikide rajamise varjus kaevandamisele piir, ei takista praegu Harjumaa lõunaosas ASil Kiirkandur vähitiigi rajamist ning materjali müüki kõrvalasuvale maanteeameti objektile.
20.06.2018
Merko sõlmis üle 3 miljoni eurose lepingu...
Merko Ehitus sõlmis üle 3 miljoni euro suuruse lepingu Kadrioru Plaza raudbetoonkarkasside ehituseks, selgub börsiteatest.
20.06.2018
Sisearhitekt ei soovita kiiresti mööduvaid trende järgida...
Sisearhitekt Dina Gontsharova sisekujundusstuudiost D-Signe ei soovita inimestel oma kodu sisustamisel järgida kiiresti mööduvaid trende. Saates Eramaja ehitus toob Gontsharova lisaks välja, millises faasis tasub kaasata eramaja valmimisse sisearhitek
20.06.2018
Ülemiste Citys valmis lennujaamavaatega kõrghoone...
Ülemiste Citys tähistati täna uue 13-korruselise büroohoone valmimist aadressil Lõõtsa tn 12. Lennujaama naabruses paiknev 9000 m² büroopinnaga maja kannab asukohale sobivalt Eesti juurtega lennunduse edendaja Alexandre Liwentaali nime. Hoone aren
19.06.2018
Ettevõtja jäi süüdi altkäemaksu küsimises...
Ehitusfirmale E&G omanikujärelevalvet teinud ettevõtja Teet Järvet jäi riigikohtus süüdi altkäemaksu küsimises.
19.06.2018
Puitmaja ekspordi edulugu kestab...
"Äripäeva 8. juuni artiklis tõstatatud probleeme ei saa eitada ning Eesti puitmajatootjatel tuleb võidelda nii mõnegi raskusega, ent väide, et puitmajatootjate ekspordi edulool on kriips peal, on liialdus. Kindlasti peaks aga riik laiemalt puitmajat