est-lang eng-lang fin-lang Laupäev, 16.12.2017 11:20
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Lincona Põrandakeskus: köögiseina saab rasva- ja niiskusekindlaks muuta mõne tunniga

06.01.2011
Kõrgsurve laminaadist valmistatud KitchenWall seinaplaadiga kulub kraanikausi või pliidi taguse seina renoveerimiseks vaid mõni tund.

„Töötasapinna tagused seinad amortiseeruvad köögis kõige kiiremini, samas on nende kordategemine enamasti kulukas ja aeganõudev,“ märkis Lincona Konsult AS juhatuse liige Sven Ersling. „Uue kõrgsurve laminaadist pressitud seinaplaadiga teeb selle töö kerge vaevaga ära. Valmismõõdus plaadi saab lihtsalt ühes tükis puhtale seinale kleepida ja vuukida ei ole vaja – näiteks keraamilise plaadi puhul on see vastupidi möödapääsmatu ja aeganõudev töö.“

 

KitchenWall plaadid kaitsevad seina tõhusalt mustuse ja niiskuse eest. Plaatidele kehtib tootja poolt eluaegne pleki-, värvi- ja veepritsme garantii.

 

Sven Erslingi sõnul sobib 60x120cm plaat enamasti kohe pliidi või kraanikausi mõõtudega, kuid seda võib paigaldada ka mitu tükki järjest. Samuti on laminaati lihtne tavalise tikksaega väiksemaks lõigata, kuid sel juhul tuleks äär hiljem silikooniga viimistleda.

 

Lincona Konsult AS juhatuse liikme Olavi Tuisu sõnul on plaadi seina paigaldamine jõukohane igaühele, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb jälgida mõningaid näpunäiteid. „Seina pind peab olema sile, kuiv ja ilma seebi või rasvajääkideta, see tagab liimi parema nakkumise. Lahti tulnud tapeet ja värvitükid tuleb kindlasti eemaldada,“ soovitas Tuisk.

 

Tööriistadest läheb paigaldamiseks vaja loodi, saagi ja silikoonpüstolit. Liimimiseks sobib mistahes MS-polümeer liim-hermeetik, näiteks Kiilto FIX Masa.

 

Esmalt tuleb joonistada seinale plaadi piirjooned, mille sisse saab hakata liimi kandma. Piisava koguse saab Olavi Tuisu sõnul, kui kanda seda tiheda S kujulise mustrina umbes 15-20cm ribadena. Professionaalse köögi seinale liimides soovitame katta sein tervenisti liimiga ja kasutada liimikammi.

 

Kraanikausi taguse nurga veekindlaks muutmiseks peab plaadi alumisse äärde jätma esialgu 2-3 mm vahe. Selleks, et plaat ei hakkaks alla poole libisema, võib kummassegi nurka asetada hariliku mündi.

 

„Lõpuks tuleb plaat kogu keharaskusega vastu seina suruda. Hea nipp õhumullide vältimiseks on veel terve plaat rätikusse mähitud haamriga üle koputada. Kõige lõpuks siluge äärtest välja pressinud liim, “ soovitas Tuisk.

 

Kui mujal on plaat peale liimimist kohe kasutusvalmis ja vuukimiskohti ei ole vaja jätta, siis kraanikausi taguse nurga kinnistamiseks tuleb 48 tundi oodata, alles seejärel võib sinna jäätud vuugi silikooniga täita ja siluda.

 

KitchenWall plaadid on lihtsate joonte ja ajatu disainiga ning sobivad modernsesse kui klassikalisse interjööri. Valida on 17 erineva värvitooni vahel, heledatest toonidest kõrgläikega mustani. Ühe plaadi hinnaks on 56,88 eurot.

 

Pildid:

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor1.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor2.jpg

www.powerhouse.ee/Lincona/interjoor3.jpg

 

Kasutusjuhend:

www.powerhouse.ee/Lincona/Alloc_Kitchen_Wall_paigaldusjuhend.pdf

 

Lincona Põrandakeskus (www.lincona.ee) on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Flotex, Armstrong, Kährs ja Ege maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

AS Lincona Konsult 2009. aasta käive oli 120 miljonit krooni, ettevõttes on 50 töötajat.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
15.12.2017
Dividendide TOP: suurima ehitusfirma suurimale omanikule ligi 5 milj omanikutulu...
Kümme ettevõtjat teenis Eestis omanikutulu üle kahe miljoni euro, selgub täna avalikustatud Äripäeva dividendide TOPist. Edetabelis on reastatud üle 250 ettevõtja omanikutulu suuruse järgi, nende seas ka mitmed ehituses tegutsevad inimesed.
15.12.2017
TTÜ doktoritöö aitab ehitiste mõõdistamist täpsemaks muuta...
TTÜ ehituse ja arhitektuuri instituudis kaitses Tarvo Mill hiljuti doktoritööd laserskaneerimisest ehituskonstruktsioonide mõõdistamisel, suunaga laserskaneerimise mõõtemääramatuse ehk vahemiku, kus asub õige väärtus, hindamise metoodika välj
14.12.2017
Ehitusfirma, mis maksab palka üle 16 000 euro kuus...
Kõige kõrgemat töötasu maksev väikefirma on puitmaju püstitav Gare Building, mille kahe töötaja keskmine töötasu oli mullu 16 462 eurot kuus. Võrreldes 2015. aastaga langes selles ettevõttes töötasu mullu 14%, selgub Äripäeva koostatud vä
14.12.2017
Norrakad trumpavad eestlased üle: kerkib maailma kõrgeim puithoone...
Norra ettevõtete jõududega valmiv 81meetrine liimpuidust Mjøstårnet on Kodumaja ehitatud Treetist tervelt 30 meetrit kõrgem.
14.12.2017
Tehnikaülikool hakkab targa linna lahendusi arendama...
Tallinna Tehnikaülikool avab tuleval aastal kommunikatsioonitehnoloogia professuuri, kus teadlased ja tudengid hakkavad arendama asjade interneti ja targa linna tulevikulahendusi. Tegu on esimese omataolise õppevaldkonnaga Eestis, mille toel hakkavad s
14.12.2017
RKASi uus juht: arenduste tase on ühtlaselt kõrge...
Riigi Kinnisvara ASi nõukogu nimetas uueks ettevõtte juhiks Kati Kusmini, kes asus ametisse 4. detsembril. Uus juhatuse esimees toetab nn väärtuspõhiste hangete osakaalu suurendamise suunda ning kiidab ettevõtte senist kinnisvaraarendust.
14.12.2017
Rail Baltic Estonia sai uue juhi...
Alates 15. detsembrist asub Eestis Rail Baltica projekti elluviivat valdusettevõtet Rail Baltic Estonia OÜ juhtima Riia Sillave.
13.12.2017
Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad GRK Infra ja Graniittirakennus...
Tallinna-Tartu maantee Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad neljarealiseks GRK Infra ja Graniittirakennus 38,1 miljoni euro eest. Lepingu ettevõtetega sõlmib maanteeamet ettevõtetega neljapäeval.