est-lang eng-lang fin-lang Neljapäev, 22.03.2018 11:36
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Ameerikanurga äriparki ehitatakse tehasekaupluste keskus

06.01.2011
AS Süda Maja ja Rioja Developments Ltd sõlmisid koostöölepingu Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikaparki tehasekaupluste keskuse (factory outlet centre) ehitamiseks.

Factory outlet keskusesse koonduvad tuntud kaubamärkide kauplused, kus müüakse tavapoodidest suuremas valikus ja soodsamate hindadega tooteid,“ märkis AS Süda Maja juhataja Veiko Murruste. „Selline kaubandusformaat on mujal maailmas väga populaarne ning Ameerikanurgas paiknevad kaubandus- ja logistikapinnad toetavad seda suurepäraselt. Tegemist on esimese sellises mahus tehasekaupluste keskusega kogu Baltikumis ja Soomes.“

 

„Eesti on oma majanduse kiire arengu ja nüüd ka eurotsooni jõudmisega kindlasti välismaiste investorite huviorbiidis. Lisaks juba olemasolevatele brändidele tunnevad paljude uute kaubamärkide esindajad Eesti vastu huvi ning factory outlet formaat on laienemiseks hea võimalus,“ kommenteeris Rioja Developmentsi juhataja Giles Membrey. „Ameerikanurga asukoht on factory outleti jaoks ideaalne – ta on pealinna lähedal ja suurte maanteede ristumiskohas. Tallinnast, kus on suurim elanike arv, pääseb siia kiiresti ja lihtsalt ning mujalt Eestist tulles ei pea üldse linnaliiklusesse sisenema.“

 

Giles Membrey sõnul saab tehasekaupluste keskus tõmbenumbriks ka ostuturistidele, sest Ameerikanurka planeeritav ühistranspordi süsteem ühendab seda suuremate reisiterminalidega, sealhulgas lennujaama, raudtee, bussijaamade ning sadamaga.

 

Ameerikanurga tehasepoodide keskus on kavas arendada neljas etapis kogupinnaga kuni 30 000 m² kuni 10 ha maa-alal.

 

Tehasepoodide keskus on osa Ameerikanurga kaubanduspargist, kuhu ehitatakse muuhulgas hüpermarket, ehitus-, sisustus-, mööbli ja sporditarvete kauplused, aianduskeskus ning luuakse vabaaja veetmise võimalused. Kaubandusettevõtetel on võimalus rajada oma laod ja logistikakeskused samasse parki, mille asukoht vähendab logistikakulusid.

 

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapargi müügikorraldust juhib DTZ Stockholmi kontor.

 

Rioja Developments Ltd (www.riojadevelopments.com) on Inglismaa ettevõte, mis on spetsialiseerunud linnast väljas asuvate kaubanduskeskuste ja tehasekaupluste keskuste arendamisele Euroopas. Ettevõte on arendanud tehasekaupluste keskused Prantsusmaal, Taanis, Ungaris, Slovakkias, Ukrainas.

 

AS Süda Maja ( http://www.sydamaja.ee/ ) on 1999. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusteks on kinnisvara arendamine. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil.

 

DTZ (www.dtz.com) on Londoni börsil noteeritud kinnisvarakonsultatsiooni ettevõte, millel on 10 000 töötajat ning esindused on 42 riigis.

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark (www.ameerikanurga.ee) asub Rae vallas, Jüri asula vahetus läheduses, 10 km kaugusel Tallinna linnapiirist. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark külgneb Tartu maantee ja Tallinna ringteega ning paikneb magistraalide lõuna- ja läänesuuna vahelisel alal. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logitikapargi suurus on 84 hektarit.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
22.03.2018
Tõendatavad kutseoskused muutuvad ehituses järjest olulisemaks...
“Vahel on kuidagi mõistetamatu, et meil rabeled nahast välja ja ikka asjad ei õnnestu tähtaegselt, samas mujal on justkui ajal teine mõõde,” imestab projektijuhtimise ja juhtimise arendamisega üle 20 aasta tegelenud Tiit Valm.
21.03.2018
Eloide ja morlokite tagasitulek...
Kas tulevikus on inimkond jaotunud kaheks: ühed kõrgeltharitud ja “positiivsed” eloid, kellele vastanduvad musta töö tegijad, vaimselt degenereerunud morlokid, küsib erilehe Ehitus toimetaja Lauri Leet märtsi kuukirjas.
21.03.2018
Targad lahendused aitavad kompenseerida odava tööjõu puudust...
Digitaalehituse klastri ja kinnisvaraettevõte Kapitel juhatuse liige Indrek Moorats võrdles parimaid globaalseid arenguid ehituse digitaliseerimisel Eestis tehtud edusammudega. Väljakutse on, kuidas odava tööjõu teadmistepuudust kompenseerida tarkad
21.03.2018
„Kalevipojad“ dikteerivad kinnisvarahindu ...
Aasta jooksul on ehitushinnad kasvanud 20 protsendi võrra. Kurioossel moel on oluliseks hinnatõusu tagant tõukajaks Soomest naasvad ehitustöölised, kes dikteerivad kohalikele ehitajatele, millise palga eest on nad nõus kodumaal töötama, väidab Pi
20.03.2018
Tulekul Kinnisvara­arenduse konverents 2018...
Tänavu 18. aprillil teistkordselt toimuval kinnisvaraarenduse konverentsil anname ülevaate arendusturul toimuvast ja toome kuulajateni oluliste kinnisvaraarenduste tulevikuperspektiivid. Räägime hetkel töös olevate mastaapsete arendusprojektide kuju
20.03.2018
Vaata Linnateatri arhitektuurikonkursi võidutöid...
Linnateatri uue maja ja sisehoovi arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursi võitis AB Salto ideekavand pealkirjaga Paviljon. Lisaks võidutööle otsustas žürii välja anda teise ja kolmanda koha auhinnad ning kaks eriauhinda.
20.03.2018
Fotod: Linnateatri arhitektuurikonkursi pani kinni Salto...
Täna kuulutati Tallinna Linnateatri fuajees välja Linnateatri uue maja ja sisehoovi arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursi võitis ideekavand pealkirjaga Paviljon, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitekt
20.03.2018
RB Raili tehniliseks juhiks nimetati Mart Nielsen...
Alates 19. aprillist asub RB Rail ASi tehnilise juhi ja juhatuse liikme ametikohal tööle Mart Nielsen. Nielsen on kaheksas eestlane, kes RB Rail ASi meeskonnaga on liitunud.