est-lang eng-lang fin-lang Esmaspäev, 18.12.2017 03:13
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Ameerikanurga äriparki ehitatakse tehasekaupluste keskus

06.01.2011
AS Süda Maja ja Rioja Developments Ltd sõlmisid koostöölepingu Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikaparki tehasekaupluste keskuse (factory outlet centre) ehitamiseks.

Factory outlet keskusesse koonduvad tuntud kaubamärkide kauplused, kus müüakse tavapoodidest suuremas valikus ja soodsamate hindadega tooteid,“ märkis AS Süda Maja juhataja Veiko Murruste. „Selline kaubandusformaat on mujal maailmas väga populaarne ning Ameerikanurgas paiknevad kaubandus- ja logistikapinnad toetavad seda suurepäraselt. Tegemist on esimese sellises mahus tehasekaupluste keskusega kogu Baltikumis ja Soomes.“

 

„Eesti on oma majanduse kiire arengu ja nüüd ka eurotsooni jõudmisega kindlasti välismaiste investorite huviorbiidis. Lisaks juba olemasolevatele brändidele tunnevad paljude uute kaubamärkide esindajad Eesti vastu huvi ning factory outlet formaat on laienemiseks hea võimalus,“ kommenteeris Rioja Developmentsi juhataja Giles Membrey. „Ameerikanurga asukoht on factory outleti jaoks ideaalne – ta on pealinna lähedal ja suurte maanteede ristumiskohas. Tallinnast, kus on suurim elanike arv, pääseb siia kiiresti ja lihtsalt ning mujalt Eestist tulles ei pea üldse linnaliiklusesse sisenema.“

 

Giles Membrey sõnul saab tehasekaupluste keskus tõmbenumbriks ka ostuturistidele, sest Ameerikanurka planeeritav ühistranspordi süsteem ühendab seda suuremate reisiterminalidega, sealhulgas lennujaama, raudtee, bussijaamade ning sadamaga.

 

Ameerikanurga tehasepoodide keskus on kavas arendada neljas etapis kogupinnaga kuni 30 000 m² kuni 10 ha maa-alal.

 

Tehasepoodide keskus on osa Ameerikanurga kaubanduspargist, kuhu ehitatakse muuhulgas hüpermarket, ehitus-, sisustus-, mööbli ja sporditarvete kauplused, aianduskeskus ning luuakse vabaaja veetmise võimalused. Kaubandusettevõtetel on võimalus rajada oma laod ja logistikakeskused samasse parki, mille asukoht vähendab logistikakulusid.

 

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapargi müügikorraldust juhib DTZ Stockholmi kontor.

 

Rioja Developments Ltd (www.riojadevelopments.com) on Inglismaa ettevõte, mis on spetsialiseerunud linnast väljas asuvate kaubanduskeskuste ja tehasekaupluste keskuste arendamisele Euroopas. Ettevõte on arendanud tehasekaupluste keskused Prantsusmaal, Taanis, Ungaris, Slovakkias, Ukrainas.

 

AS Süda Maja ( http://www.sydamaja.ee/ ) on 1999. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusteks on kinnisvara arendamine. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil.

 

DTZ (www.dtz.com) on Londoni börsil noteeritud kinnisvarakonsultatsiooni ettevõte, millel on 10 000 töötajat ning esindused on 42 riigis.

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark (www.ameerikanurga.ee) asub Rae vallas, Jüri asula vahetus läheduses, 10 km kaugusel Tallinna linnapiirist. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark külgneb Tartu maantee ja Tallinna ringteega ning paikneb magistraalide lõuna- ja läänesuuna vahelisel alal. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logitikapargi suurus on 84 hektarit.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
15.12.2017
Dividendide TOP: suurima ehitusfirma suurimale omanikule ligi 5 milj omanikutulu...
Kümme ettevõtjat teenis Eestis omanikutulu üle kahe miljoni euro, selgub täna avalikustatud Äripäeva dividendide TOPist. Edetabelis on reastatud üle 250 ettevõtja omanikutulu suuruse järgi, nende seas ka mitmed ehituses tegutsevad inimesed.
15.12.2017
TTÜ doktoritöö aitab ehitiste mõõdistamist täpsemaks muuta...
TTÜ ehituse ja arhitektuuri instituudis kaitses Tarvo Mill hiljuti doktoritööd laserskaneerimisest ehituskonstruktsioonide mõõdistamisel, suunaga laserskaneerimise mõõtemääramatuse ehk vahemiku, kus asub õige väärtus, hindamise metoodika välj
14.12.2017
Ehitusfirma, mis maksab palka üle 16 000 euro kuus...
Kõige kõrgemat töötasu maksev väikefirma on puitmaju püstitav Gare Building, mille kahe töötaja keskmine töötasu oli mullu 16 462 eurot kuus. Võrreldes 2015. aastaga langes selles ettevõttes töötasu mullu 14%, selgub Äripäeva koostatud vä
14.12.2017
Norrakad trumpavad eestlased üle: kerkib maailma kõrgeim puithoone...
Norra ettevõtete jõududega valmiv 81meetrine liimpuidust Mjøstårnet on Kodumaja ehitatud Treetist tervelt 30 meetrit kõrgem.
14.12.2017
Tehnikaülikool hakkab targa linna lahendusi arendama...
Tallinna Tehnikaülikool avab tuleval aastal kommunikatsioonitehnoloogia professuuri, kus teadlased ja tudengid hakkavad arendama asjade interneti ja targa linna tulevikulahendusi. Tegu on esimese omataolise õppevaldkonnaga Eestis, mille toel hakkavad s
14.12.2017
RKASi uus juht: arenduste tase on ühtlaselt kõrge...
Riigi Kinnisvara ASi nõukogu nimetas uueks ettevõtte juhiks Kati Kusmini, kes asus ametisse 4. detsembril. Uus juhatuse esimees toetab nn väärtuspõhiste hangete osakaalu suurendamise suunda ning kiidab ettevõtte senist kinnisvaraarendust.
14.12.2017
Rail Baltic Estonia sai uue juhi...
Alates 15. detsembrist asub Eestis Rail Baltica projekti elluviivat valdusettevõtet Rail Baltic Estonia OÜ juhtima Riia Sillave.
13.12.2017
Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad GRK Infra ja Graniittirakennus...
Tallinna-Tartu maantee Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitavad neljarealiseks GRK Infra ja Graniittirakennus 38,1 miljoni euro eest. Lepingu ettevõtetega sõlmib maanteeamet ettevõtetega neljapäeval.