est-lang eng-lang fin-lang Reede, 22.06.2018 08:00
 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Ameerikanurga äriparki ehitatakse tehasekaupluste keskus

06.01.2011
AS Süda Maja ja Rioja Developments Ltd sõlmisid koostöölepingu Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikaparki tehasekaupluste keskuse (factory outlet centre) ehitamiseks.

Factory outlet keskusesse koonduvad tuntud kaubamärkide kauplused, kus müüakse tavapoodidest suuremas valikus ja soodsamate hindadega tooteid,“ märkis AS Süda Maja juhataja Veiko Murruste. „Selline kaubandusformaat on mujal maailmas väga populaarne ning Ameerikanurgas paiknevad kaubandus- ja logistikapinnad toetavad seda suurepäraselt. Tegemist on esimese sellises mahus tehasekaupluste keskusega kogu Baltikumis ja Soomes.“

 

„Eesti on oma majanduse kiire arengu ja nüüd ka eurotsooni jõudmisega kindlasti välismaiste investorite huviorbiidis. Lisaks juba olemasolevatele brändidele tunnevad paljude uute kaubamärkide esindajad Eesti vastu huvi ning factory outlet formaat on laienemiseks hea võimalus,“ kommenteeris Rioja Developmentsi juhataja Giles Membrey. „Ameerikanurga asukoht on factory outleti jaoks ideaalne – ta on pealinna lähedal ja suurte maanteede ristumiskohas. Tallinnast, kus on suurim elanike arv, pääseb siia kiiresti ja lihtsalt ning mujalt Eestist tulles ei pea üldse linnaliiklusesse sisenema.“

 

Giles Membrey sõnul saab tehasekaupluste keskus tõmbenumbriks ka ostuturistidele, sest Ameerikanurka planeeritav ühistranspordi süsteem ühendab seda suuremate reisiterminalidega, sealhulgas lennujaama, raudtee, bussijaamade ning sadamaga.

 

Ameerikanurga tehasepoodide keskus on kavas arendada neljas etapis kogupinnaga kuni 30 000 m² kuni 10 ha maa-alal.

 

Tehasepoodide keskus on osa Ameerikanurga kaubanduspargist, kuhu ehitatakse muuhulgas hüpermarket, ehitus-, sisustus-, mööbli ja sporditarvete kauplused, aianduskeskus ning luuakse vabaaja veetmise võimalused. Kaubandusettevõtetel on võimalus rajada oma laod ja logistikakeskused samasse parki, mille asukoht vähendab logistikakulusid.

 

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapargi müügikorraldust juhib DTZ Stockholmi kontor.

 

Rioja Developments Ltd (www.riojadevelopments.com) on Inglismaa ettevõte, mis on spetsialiseerunud linnast väljas asuvate kaubanduskeskuste ja tehasekaupluste keskuste arendamisele Euroopas. Ettevõte on arendanud tehasekaupluste keskused Prantsusmaal, Taanis, Ungaris, Slovakkias, Ukrainas.

 

AS Süda Maja ( http://www.sydamaja.ee/ ) on 1999. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusteks on kinnisvara arendamine. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil.

 

DTZ (www.dtz.com) on Londoni börsil noteeritud kinnisvarakonsultatsiooni ettevõte, millel on 10 000 töötajat ning esindused on 42 riigis.

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark (www.ameerikanurga.ee) asub Rae vallas, Jüri asula vahetus läheduses, 10 km kaugusel Tallinna linnapiirist. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark külgneb Tartu maantee ja Tallinna ringteega ning paikneb magistraalide lõuna- ja läänesuuna vahelisel alal. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logitikapargi suurus on 84 hektarit.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
21.06.2018
21.06.2018
Nordeconil valmis Rootsis eriline kortermaja Väsby Terrass...
Nordeconil valmis Stockholmi läänis asuv 8-korruseline kortermaja Väsby Terrass, milles on 59 suure rõdu või terrassiga 1-3toalist korterit. Upplands Väsby keskuses valminud hoone on Nordeconi kolmas projekt Rootsi turul, eelmisel aastal valmisid ko
21.06.2018
Jokk-(kaevandus)tiik tekitab ebavõrdset konkurentsi...
Keskkonnaministri mõne aasta tagune lubadus panna tiikide rajamise varjus kaevandamisele piir, ei takista praegu Harjumaa lõunaosas ASil Kiirkandur vähitiigi rajamist ning materjali müüki kõrvalasuvale maanteeameti objektile.
20.06.2018
Merko sõlmis üle 3 miljoni eurose lepingu...
Merko Ehitus sõlmis üle 3 miljoni euro suuruse lepingu Kadrioru Plaza raudbetoonkarkasside ehituseks, selgub börsiteatest.
20.06.2018
Sisearhitekt ei soovita kiiresti mööduvaid trende järgida...
Sisearhitekt Dina Gontsharova sisekujundusstuudiost D-Signe ei soovita inimestel oma kodu sisustamisel järgida kiiresti mööduvaid trende. Saates Eramaja ehitus toob Gontsharova lisaks välja, millises faasis tasub kaasata eramaja valmimisse sisearhitek
20.06.2018
Ülemiste Citys valmis lennujaamavaatega kõrghoone...
Ülemiste Citys tähistati täna uue 13-korruselise büroohoone valmimist aadressil Lõõtsa tn 12. Lennujaama naabruses paiknev 9000 m² büroopinnaga maja kannab asukohale sobivalt Eesti juurtega lennunduse edendaja Alexandre Liwentaali nime. Hoone aren
19.06.2018
Ettevõtja jäi süüdi altkäemaksu küsimises...
Ehitusfirmale E&G omanikujärelevalvet teinud ettevõtja Teet Järvet jäi riigikohtus süüdi altkäemaksu küsimises.
19.06.2018
Puitmaja ekspordi edulugu kestab...
"Äripäeva 8. juuni artiklis tõstatatud probleeme ei saa eitada ning Eesti puitmajatootjatel tuleb võidelda nii mõnegi raskusega, ent väide, et puitmajatootjate ekspordi edulool on kriips peal, on liialdus. Kindlasti peaks aga riik laiemalt puitmajat