est-lang eng-lang fin-lang Reede, 21.09.2018 21:38 
VAATA UUDIST Uudiste arhiiv »
Ameerikanurga äriparki ehitatakse tehasekaupluste keskus

06.01.2011
AS Süda Maja ja Rioja Developments Ltd sõlmisid koostöölepingu Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikaparki tehasekaupluste keskuse (factory outlet centre) ehitamiseks.

Factory outlet keskusesse koonduvad tuntud kaubamärkide kauplused, kus müüakse tavapoodidest suuremas valikus ja soodsamate hindadega tooteid,“ märkis AS Süda Maja juhataja Veiko Murruste. „Selline kaubandusformaat on mujal maailmas väga populaarne ning Ameerikanurgas paiknevad kaubandus- ja logistikapinnad toetavad seda suurepäraselt. Tegemist on esimese sellises mahus tehasekaupluste keskusega kogu Baltikumis ja Soomes.“

 

„Eesti on oma majanduse kiire arengu ja nüüd ka eurotsooni jõudmisega kindlasti välismaiste investorite huviorbiidis. Lisaks juba olemasolevatele brändidele tunnevad paljude uute kaubamärkide esindajad Eesti vastu huvi ning factory outlet formaat on laienemiseks hea võimalus,“ kommenteeris Rioja Developmentsi juhataja Giles Membrey. „Ameerikanurga asukoht on factory outleti jaoks ideaalne – ta on pealinna lähedal ja suurte maanteede ristumiskohas. Tallinnast, kus on suurim elanike arv, pääseb siia kiiresti ja lihtsalt ning mujalt Eestist tulles ei pea üldse linnaliiklusesse sisenema.“

 

Giles Membrey sõnul saab tehasekaupluste keskus tõmbenumbriks ka ostuturistidele, sest Ameerikanurka planeeritav ühistranspordi süsteem ühendab seda suuremate reisiterminalidega, sealhulgas lennujaama, raudtee, bussijaamade ning sadamaga.

 

Ameerikanurga tehasepoodide keskus on kavas arendada neljas etapis kogupinnaga kuni 30 000 m² kuni 10 ha maa-alal.

 

Tehasepoodide keskus on osa Ameerikanurga kaubanduspargist, kuhu ehitatakse muuhulgas hüpermarket, ehitus-, sisustus-, mööbli ja sporditarvete kauplused, aianduskeskus ning luuakse vabaaja veetmise võimalused. Kaubandusettevõtetel on võimalus rajada oma laod ja logistikakeskused samasse parki, mille asukoht vähendab logistikakulusid.

 

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapargi müügikorraldust juhib DTZ Stockholmi kontor.

 

Rioja Developments Ltd (www.riojadevelopments.com) on Inglismaa ettevõte, mis on spetsialiseerunud linnast väljas asuvate kaubanduskeskuste ja tehasekaupluste keskuste arendamisele Euroopas. Ettevõte on arendanud tehasekaupluste keskused Prantsusmaal, Taanis, Ungaris, Slovakkias, Ukrainas.

 

AS Süda Maja ( http://www.sydamaja.ee/ ) on 1999. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusteks on kinnisvara arendamine. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil.

 

DTZ (www.dtz.com) on Londoni börsil noteeritud kinnisvarakonsultatsiooni ettevõte, millel on 10 000 töötajat ning esindused on 42 riigis.

Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark (www.ameerikanurga.ee) asub Rae vallas, Jüri asula vahetus läheduses, 10 km kaugusel Tallinna linnapiirist. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikapark külgneb Tartu maantee ja Tallinna ringteega ning paikneb magistraalide lõuna- ja läänesuuna vahelisel alal. Ameerikanurga Kaubandus- ja Logitikapargi suurus on 84 hektarit.
Kirjuta kommentaar

KÜSITLUS
Kas sooviksite Ehitus24 näha ka Soome hankeid?
Jah
Ei
21.09.2018
Fotod: IBISe hotell saavutas täiskõrguse...
Eelmisel reedel oli Hausers Grupil suur rõõm tänada ehitajaid ja projekti meeskonda tähistadesIBISe sarikapidu -- Eesti esimene IBIS hotell jõudis täiskõrgusesse. Sarikapärja tõid katuselt alla juhatuse liikmed Madis Mägi ja Janno Parik.
21.09.2018
Hortese uue aiakeskuse ehitab Mitt ja Perlebach...
EfTEN Real Estate Fund III ehitab Lasnamäele Tähesaju City-sse aia- ja kodukaupade müüja Hortese tarbeks uue aianduskeskuse. Ehituse peatöövõtjaks on Mitt & Perlebach ning keskus avab oma uksed 2019. aasta kevadel.
21.09.2018
EMT vana kontorimaja lammutatakse maha...
Täna algasid Tallinnas Valgel tänaval Telia ja algselt EMT endise peakontori lammutustööd. Tegu on esimese “moodsa aja” kontorihoonega, mis Eestis maha võetakse.
21.09.2018
Tulekul Taristuehituse konverents 2018...
Ehitusuudised.ee korraldab 31. oktoobril Öpiku konverentsikeskuses Taristuehituse konverentsi 2018 Konverentsile ootame kõiki, kes soovivad head ülevaadet arengutest, prognoosidest ja ootustest taristuehituse turul.
21.09.2018
Nordlin lammutab Tartu Variku koolimaja...
Variku kooli rekonstrueerimist alustati suve lõpul sellega külgnevast võimlast, mis on nüüdseks lammutatud. Praegu käivad hoonesisesed lammutustööd koolimajas sees. Koolimajast jäävad pärast lammutustööde lõppu alles ainult kandekarkass ning
20.09.2018
Hilinenud asfalditarne võib tuua TREV-2 le leppetrahvi...
Tallinna Gonsiori tänava remondiga tegelev TREV-2 Grupp ei saanud teisipäeval algama pidanud Gonsiori tänava asfalteerimistöid alustada materjalitarne hilinemise tõttu. Linn kaalub leppetrahvi rakendamist töövõtja suhtes.
20.09.2018
Kuula: mis tagab ehitusmaterjali tootjatele suurepärased tulemused?...
Äripäeva ehitusmaterjalide tootjate TOPi etteotsa jõudnud TMB juht Jaan Luts ja Taloti juht Rasmus Kurm rääkisid Äripäeva raadios otsustest, mis on taganud ettevõtetele suurepärased tulemused, kuidas eksporditurgudel läbi lüüa ja miks võõrt
20.09.2018
KredEx: võõrale turule ja kliendile raha ära kinkida pole eriti nutikas...
Müün kellelegi kauba maksetähtajaga 30 päeva ja vahepeal satub ettevõte makseraskustesse ning arve mittelaekumine tekitab minul omakorda tõsiseid probleeme. KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on nad selliseid müügiar